WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır

15 Şubat 2022
278
Views

Bu yazımızda manuel olarak wordpress kurulumu nasıl yapılır onu anlatacağım. İlk olarak wordpress’in güncel versiyonunu https://tr.wordpress.org/download/ sitesinden indirelim. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra hostingimizin public_html klasörüne ilgili dosyayı atalım. Dosya atma işleminizi isterseniz ftp den isterseniz yönetim panelinizden yapabilirsiniz.

Dosyalarımız attıktan sonra tarayıcımıza web sitemizin ismini yazarak kurulum adımlarına başlayabiliriz.

Veritabanı ismi ve kullanıcı bilgilerinizi yazdıktan sonra Veritabanı sunucusu ve Tablo ön eki kısımlarını değiştirmeden Gönder tuşuna tıklayalayalım. Bu işlemden sonra aşağıdaki wordpress kurulumu ekranı bizi karşılayacak.

Bu kısımdaki bilgileri de doldurduktan sonra WorPress’i kur butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayabiliriz. Arama motoru görünürlüğünü temanızı ve sitenizi tamamlayana kadar kapatmanızı tavsiye ederim. Siteniz komple hazır olduktan sonra engeli kaldırmayı unutmayınız. Dilerseniz linklere tıklayarak Joomla Kurulum ve Opencart Kurulum makalelerimize de göz atabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, Sağlıcakla kalın Sistem Destek Uzmanı Atakan BESLİ

Makale Katagorisi:
wordpress

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir