Opencart Kurulumu Nasıl Yapılır

17 Şubat 2022
289
Views

Bu yazımda size Opencart Kurulumu nasıl yapılır onu anlatacağım.

E-Ticaret sitesi için illaki yazılım firması ile çalışmanıza gerek kalmadan hostinginize Opencart kurulumu yaparak ücretsiz bir şekilde e-ticaret işine girişebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere ücretsiz Opencart kurulumu nasıl yapılır onu anlatacağım. İlk önce yazılımınızın en son sürümünü kendi sitesinden (opencart.com) indirelim. İndirme işleminden sonra yazılımımızı ister panel aracılığı ile isterseniz ftp den hostingimize yükleyelim. Burada dikkat etmeniz gereken sadece upload klasörünün içindeki dosyaları public_html klasörüne yüklemenizdir. İşlem sonucu aşağıdaki gibi bir görüntü elde edeceksiniz.

Kırmızı ile işaretlediğim dosya ismini ve public_html/admin/ klasörünün altındaki config-dist.php dosyasının ismini config.php olarak değiştirdikten sonra tarayıcımızdan siteminizin adını yazarak kuruluma devam edebiliriz. Gerekli ayarları yaptığımız için 1 nci ve 2 nci aşamaları Continue diyerek geçelim. Opencart kurulumumuzun 3 ncü aşamasında bizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacak.

Kurulumumuzun son aşaması bu adımdır. Buradaki bilgileri doğru olarak girdiğinizde Opencart kurulumu tamamlanacaktır. Kurulum tamamlandığında public_html klasörü altında bulunun install klasörünü silmeyi unutmayınız. Dilerseniz linklere tıklayarak Joomla Kurulum ve WordPress Kurulum makalelerimize de göz atabilirsiniz. Bir sonraki konumuzda görüşmek üzere sağlıcakla kalın, Sistem Destek Uzmanı Atakan BESLİ

Makale Katagorisi:
opencard

Yoruma Kapalıdır.